Październik 2022
Udostępnij:

Protest


 Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego, w której zrzeszone są organizacje związkowe działające w uczelniach wyższych i placówkach badawczych, razem z całym Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, zrzeszającym pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych podjęła aktualnie wspólny protest dotyczący sytuacji pracowników tych instytucji oraz sytuacji samych instytucji edukacyjnych, bo EDUKACJA JEST JEDNA I NAJWAŻNIEJSZA.

W ramach protestu powstanie w Warszawie Miasteczko Edukacyjne, będzie działać od 7 do 14 października, a na dzień 15 października (sobota) planowana jest wspólna pikieta protestacyjna w Warszawie, przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pikieta rozpocznie się o godz. 11.00.  

ZNP w Uniwersytecie Rolniczym wspólnie ze Związkami pozostałych Krakowskich Uczelni może zorganizować przejazd autokarami do Warszawy w dniu pikiety 15.10.2022r (przejazd jest refunfowany przez RSzWiN ZNP) .

Prosimy chętnych do wyjazdu o zgłoszenia telefoniczne do sekretariatu związku (12 662 43 20) lub mailowo (znp@urk.edu.pl)

Prosimy o podanie imienia, nazwiska i kontaktowego nr telefonu.

Powodów do protestowania mamy dużo, choćby dlatego, że trudno szumnie zapowiadaną od 1 października podwyżkę w wysokości 4,4%  nazwać podwyżką, zwłaszcza w obliczu szalejącej inflacji i rosnącymi z dnia na dzień cenami i kosztami utrzymania naszych rodzin. Uczelniom także zaczyna już brakować środków na bieżące funkcjonowanie.

W Miasteczku Edukacyjnym natomiast szkolnictwo wyższe i nauka będą obecne 10 i 11 października, na te dni planowana jest akcja informacyjna dotycząca problemów, z jakimi borykamy się obecnie i jak wyglądają naprawdę wynagrodzenia naszych pracowników. Hasło przewodnie protestu to EDUKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki
ul. Balicka 116 B
30-149
Kraków
12 662 46 10
12 662 46 12
wipie[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wipie

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK