Rekrutacja OŹEiGO

03.07.2012

Informacja dla kandydatów Kierunku Zamawianego Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami w roku akademickim 2012/2013.

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki prowadzi nabór na studia zamawiane finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 4.1.2. Tytuł projektu „Wiedza i umiejętności kluczem do sukcesu inżynierów Ochrony Środowiska oraz Odnawialnych Źródeł Energii i Gospodarki Odpadami”.

Program stypendialny – przez cały okres studiowania – przyznawany w pierwszym semestrze na podstawie średniej ocen ze świadectwa maturalnego, od drugiego semestru na podstawie średniej ocen ze studiów.

Stypendium I stopnia 1000 zł. do 20 % studentów/ek na danym roku

Stypendium II stopnia 900 zł. do 15 % studentów/ek na danym roku

Stypendium III stopnia 800 zł. do 15 % studentów/ek na danym roku

W ramach studiów planowane są:

1. Zajęcia wyrównawcze na I i II sem. studiów
    OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW z przedmiotów fizyka, chemia, matematyka, prowadzone będą na sem. I i II
  2. Dodatkowe elementy programu nauczania
    1. Warsztaty – Systemy jakości w produkcji i obrocie biopaliwami stałymi, wyjazd studyjny do akredytowanego laboratorium ICHPW
    2. Ćwiczenia „ Systemy informacji przestrzennej w zarządzaniu OZE I GO” w wyposażonej pracowni komputerowej w specjalistyczne oprogramowanie IDRISI – Tajga editio oraz Arcview. Ćwiczenia zostają zakończone egzaminem zewnętrznym – certyfikat.
  3. Szkolenia z zakresu ekonomii i prowadzenia małej firmy
    1. Warsztaty z zakresu ekonomii i prowadzenia małej firmy – firma symulacyjna
      OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW
    2. Warsztaty kreatywność i przedsiębiorczość w poszukiwaniu pracy.
      OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW
    3. Warsztaty z komunikacji interpersonalnej – ćwiczenia z trenerami i praktykami
  4. Szkolenia z technologii przyjaznych środowisku
    1. „Wybrane zagadnienia dotyczące obrotu biomasą i biopaliwami” (w ramach szkolenia wyjazd do elektrowni Połaniec
      OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW
    2. Ćwiczenia projektowe z „Systemy i procedury OS”
      OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW
    3. „Wykłady z pośrodowiskowych aspektów w innowacyjnych technologiach produkcji przemysłowej”
    4. „Zagadnienia prawne w zakresie OŚ w aspekcie OZE” – certyfikat
  5. Międzynarodowe i krajowe staże studenckie – płatne staże studenckie w kraju i za granicą dla najlepszych studentów

Zachęcamy osoby niepełnosprawne do studiowania – udogodnienia dla osób niedosłyszących. W ramach projektu na sali wykładowej zostanie zamontowana pętla induktofoniczna dla osób niedosłyszących.

Siatka godzin kierunku OZE r.a. 2012/13

Regulamin przyznawania stypendiów na kierunkach zamawianych

Podział grup na zajęcia wyrównawcze z przedmiotów: matematyka, fizyka chemia

Materiały do I zajęć wyrównawczych z matematyki