Zbiórka na Naszych walczących kolegów

02.03.2022

Szanowni Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Rolniczego oraz wszyscy ludzie dobrego serca Jak wszyscy widzimy Nasi sąsiedzi z Ukrainy walczą dzielnie o wolność swoją ale i o przyszłość Europy z Rosyjskim najeźdźcą. Ta walka jest nierówna, a co gorsza przyjmuje bardzo brutalne formy nie do zaakceptowania w XXI wieku.

Nasz Kolega, Nauczyciel prof. Taras Hutsol, pracownik naukowy Uniwersytetu w Żytomierzu (miasto niedaleko Kijowa) działający obecnie na rzecz uchodźców oraz walczących zwraca się z prośbą o pomoc dla swoich braci z Ukrainy, którzy bronią swojej ziemi.

Jego koledzy z uczelni, studenci podjęli walkę z Rosyjskim najeźdźcą. Warunki w jakim im przyszło stawić opór są bardzo trudne. Okres zimowy sprawia, że żołnierzom, partyzantce brakuje suchej odzieży oraz materiałów codziennego użytku.

Pan Taras Hutsol deklaruje, że przekazane materiały bardzo szybko trafią do jego walczących kolegów (przez tzw. zielony korytarz na granicy).

Pokażmy naszą solidarność wspierając ich w tej walce.

Poniżej przedstawiono wykaz najbardziej potrzebnych materiałów dla walczących z Rosyjskimi wojskami:

- karimaty, śpiwory,
- skarpety, rękawiczki,
- kominiarki cienkie pod hełmy (podobne jak pod kask narciarski),
- odzież lekka (bluzy, koszulki itp.)
- apteczki, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, materiały opatrunkowe,
- powerbanki, proste komórki (energooszczędne),
- nakolanniki, ochraniacze elastyczne,
- żywność energetyczna (słodycze, batony itp.) oraz taka którą można przygotować w warunkach polowych (makarony, konserwy itp.),
- inne materiały istotne dla egzystencji w warunkach ekstremalnych.

Liczymy na każdy dar serca.

Materiały można składać na terenie Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki:

- w siedzibie samorządu WIPIE,
- do koszy wystawionych koło portierni,
- w budynku M pokój 4 (budynek Katedry KIMiA).

Osoby do kontaktu:
Pani Monika Pawińska oraz Pan Krzysztof Mudryk.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do akcji wsparcia walczących na Ukrainie.