ELIMINACJE OKRĘGOWE XLV OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH NA WIPiE

06.04.2022

Tegoroczna olimpiada (eliminacje okręgowe), 45 edycji OWiUR, odbędzie się w terminie 08-09.04.2022 roku w na terenie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 169 uczniów z 59 szkół.

Rozpoczęcie olimpiady planowane jest 8 kwietnia na godz. 10.00 w budynku Wydziału Technologii Żywności (ul. Balicka 122).

W trakcie olimpiady, każdy z uczestników weźmie udział w części teoretycznej (test składający się z 60 pytań) oraz części praktycznej (3 pytania/zagadnienia do samodzielnego wykonania). Część teoretyczna i praktyczna realizowana będzie na  Wydziale Technologii Żywności, Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki, Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji

Uczniowie szkół średnich, zwycięzcy eliminacji szkolnych, będą startować w następujących blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, technologia żywności, gastronomia, agrobiznes, ochrona i inżynieria środowiska, leśnictwo, architektura krajobrazu, weterynaria.

Członkami Jury w poszczególnych blokach są pracownicy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Członkami Jury w bloku Mechanizacja rolnictwa są pracownicy Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki: Dr hab. inż. Dariusz Kwaśniewski – przewodniczący jury, Dr hab. inż. Paweł Kiełbasa, prof. URK, Dr hab. inż. Jakub Sikora, prof. URK, Dr hab. inż. Jarosław Knaga, Dr inż. Dariusz Baran, Dr inż. Zbigniew Daniel, Dr inż. Norbert Pedryc, Dr inż. Mirosław Zagórda.

Zakończenie eliminacji okręgowych oraz ogłoszenie wyników planowane jest na 9 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w formule on-line.