szlachetna paczka

08.01.2015

Szlachetna Paczka na WIPiE

Pracownicy oraz Studenci Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka.
W dniach 10 oraz 11 grudnia 2014r. z inicjatywy Samorządu Studentów Naszego Wydziału została przeprowadzona wśród pracowników i studentów zbiórka na Szlachetną Paczkę. Szlachetna Paczka jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. W tym roku organizowana została po raz trzynasty. Zgodnie z ideą akcji wybraliśmy dwie rodziny (p. Agnieszka wychowująca samotnie dwójkę dzieci oraz p. Monika wychowująca również samotnie piątkę dzieci) i wraz z Wydziałem Rolniczo-Ekonomicznym postanowiliśmy im pomóc. Oprócz pieniędzy udało nam się uzbierać produkty trwałej żywności, kosmetyki, ubrania i zabawki. Zebrane podczas zbiórki pieniądze przeznaczone zostały na zakup rzeczy wyszczególnionych w potrzebach wybranych przez nas rodzin.
Boże Narodzenie jest to zaczarowany czas ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Pomoc w tym okresie nie jest trudna i po raz kolejny udowodniliśmy to włączając się w akcję.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!