sukcesy pracowników WIPiE

23.06.2014

Sukcesy w działalności naukowej Wydziału

Osiągnięcia dr hab. inż. Macieja Kubonia - członka konsorcjum naukowego w projektach badawczych: „Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce zgodnie ze strategią - od widelca do zagrody” oraz ”BIOŻYWNOŚĆ - innowacyjne, funkcjonalne produkty pochodzenia zwierzęcego”.

Osiągnięcia prof. dr hab. inż. Sławomira Kurpaski, dr hab. inż. Huberta Latały oraz prof. dr hab. inż. Kazimierza Rutkowskiego - członków konsorcjum naukowego realizującego projekt: „Opracowanie innowacyjnych technologii magazynowania energii w produkcyjnych tunelach foliowych”.

Osiągnięcia dr inż. Grzegorza Wcisły – konstruktora urządzeń do wytwarzania biopaliw pierwszej i drugiej generacji, laureata wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych wystawach wynalazczości.

Sukcesy w działalności organizacyjnej Profesorów Wydziału

TADEUSZ JULISZEWSKI

Absolwent Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Był Prodziekanem oraz Dziekanem Wydziału. Pełnił funkcję Prezydenta Międzynarodowej Organizacji ds. Naukowej Organizacji Pracy w Rolnictwie (CIOSTA), oraz funkcję Przewodniczącego V Sekcji CIGR (Sekcja Zarządzania, Ergonomii i Inżynierii Systemów). Przewodniczył Komitetowi Ergonomii PAN. Obecnie, jako pierwszy Polak, pełni funkcję Prezydenta CIGR.

ZBIGNIEW ŚLIPEK

Absolwent Wydziału Rolniczego WSR w Krakowie. Był prodziekanem i dziekanem Wydziału. Dwukrotnie pełnił funkcję Rektora Akademii Rolniczej w Krakowie. Obecnie jest (druga kadencja) Rektorem Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Wiceprzewodniczący Komitetu Agrofizyki PAN. Inicjator badań z zakresu właściwości mechanicznych roślin, modelowania matematycznego procesów empirycznych oraz metodologii projektowania systemów technicznych.

Emerytowani Profesorowie Wydziału

Emerytowni Profesorowie Wydziału