statistica

21.05.2015

statistica

Statistica

Kody przedłużające działanie obecnej wersji 10.0 programu zostały wysłane na konta służbowe. Należy je aktywować przed 30.06.2015.
Jednocześnie informuję, że dostępna jest już wersja Statistica 12.5 (pobierz 1.7 GB) dla wszystkich pracowników i studentów URK w ramach prowadzonej działalności naukowej lub badawczej.
Licencja obejmuje też dodatkowe moduły analityczne:

> STATISTICA Data Miner

> STATISTICA QC (obejmuje):

-  Karty Kontrolne

-  Analiza Procesu

-  Planowanie Doświadczeń

-  Wielowymiarowe karty kontrolne

> STATISTICA Zestaw PLUS – dodatek, należy doinstalować

> STATISTICA Mapy – dodatek, należy doinstalować

W skład systemu STATISTICA Data Miner wchodzą także:

> STATISTICA Pakiet Zaawansowany (obejmuje):

-  Pakiet Podstawowy

-  Modele Zaawansowane

-  Analizy Wielowymiarowe

-  Analiza Mocy Testów

> STATISTICA Automatyczne Sieci Neuronowe

INSTALACJA DODATKÓW STATISTICA ZESTAW PLUS oraz STATISTICA MAPY

Dodatki STATISTICA Zestaw PLUS oraz STATISTICA Mapy można doinstalować do programów w rodziny STATISTICA w wersji 12.5 (Zestaw PLUS dla STATISTICA 12.5 zawiera nowe funkcje w porównaniu do wersji dla STATISTICA 10). Instalację obydwu dodatków należy przeprowadzić z jednego odrębnego instalatora – instalacja odbywa się bez użycia dodatkowych kluczy instalacyjnych. Do instalatora dołączony jest plik licencyjny License.xml, który należy wskazać podczas instalacji.

·         Pytania i odpowiedzi (FAQ) dotyczące instalacji/rejestracji oraz najczęściej wykorzystywanych funkcji STATISTICA: www.statsoft.pl/Zasoby/Materialy-dodatkowe/Pytania-i-odpowiedzi

·         Internetowa Czytelnia (artykuły poświęcone tematyce statystycznej z przykładami wykorzystania z programu STATISTICA w różnych zastosowaniach): www.statsoft.pl/Czytelnia

·         Nagrania z internetowych prezentacji (webinariów) przedstawiających wykorzystanie STATISTICA w różnych dziedzinach: www.statsoft.pl/Uslugi/Seminaria/Webinaria-i-webcast

·         Internetowy Podręcznik Statystyki - czyli kompendium wiedzy które ułatwia zrozumieć, a także stosować metody statystyczne: www.statsoft.pl/textbook/stathome.html