Logo Uczelni
WIPIE - logo

Wydział

Inżynierii Produkcji i Energetyki

Godło Polski

praktyki studenckie

04.05.2020

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, do odbycia obowiązkowej „Praktyki studenckiej” (wymóg programu studiów) należy podejść w sposób kreatywny. W obecnej rzeczywistości (pandemia wirusa) studenci samodzielnie bez konieczności konsultacji z pełnomocnikiem dziekana ds. PRAKTYK STUDENCKICH, podejmują decyzje o miejscu odbycia praktyki.
W związku z tym należy dążyć:

a) w pierwszej kolejności do odbycia jej w zakładach, warsztatach, firmach rodzinnych itp., zgodnie z założeniami zawartymi w regulaminie „Praktyk studenckich”, który znajduje się na stronie naszego Wydziału (WIPiE).

            Natomiast, jeśli w uzasadnionych przypadkach nie będzie takiej możliwości, to:

b) można odbyć ją w porozumieniu z promotorem pracy dyplomowej w laboratoriach wydziałowych, pod kierunkiem promotora, realizując program badań dot. pracy dyplomowej

c)  w ostateczności, gdy wystąpią nadzwyczajne i uzasadnione trudności z jej odbyciem, to należy indywidualnie opracować projekt organizacyjny potencjalnej firmy, którą sami chcielibyście założyć. W projekcie tym należy opracować i przeanalizować w szerokim zakresie jej strukturę organizacyjną (pion administracji, działy kierowniczo-zarządcze, produkcyjne, uwarunkowania otoczenia, w którym ona będzie funkcjonować, profil działalności, słabe i mocne strony, itd.          

Opracowany projekt będzie podstawą dopuszczenia do egzaminu ustnego zaliczającego „Praktykę studencką”.

             W pozostałych wariantach (a, b) z odbycia praktyki należy sporządzić dokumentację, zgodnie z wymaganiami zawartymi w „REGULAMINIE PRAKTYK” i dostarczyć ją pełnomocnikowi dziekana ds. praktyk (dr hab. inż. W. Tomczyk) w ostatnim tygodniu września 2020r.

 

Dr hab. inż. Wiesław Tomczyk