Pomoc materialna

11.02.2011

Ostateczny termin składania wniosków o przyznanie socjalnych świadczeń stypendialnych na rok akademicki 2010/11 dla studentów upływa w dniu 11.03.2011 r.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie niekompletne wnioski o przyznanie pomocy materialnej będą pozostawione bez rozpatrzenia na zebraniu WKS. Związku z powyższym prosimy o usunięcie wszelkich ewentualnych braków w dokumentacji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.03.2011 (jest to termin składania wniosków który dotyczy jedynie studentów, dla których rok akademicki zaczyna się w semestrze letnim 2010/2011).

W przypadku studentów z innych uczelni rozpoczynających studia II stopnia i starających się o przyznanie stypendium za wyniki w nauce – zał. nr. 3 Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego (potwierdzenie przez wydział uczelni, w której student ukończył studia-terminów zaliczeń oraz złożenia pracy dyplomowej) wraz z indeksem, należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 11.03.2011r.

Wnioski można składać w Dziekanacie w godzinach od 9.00-13.00 codziennie z wyjątkiem środy.

Wniosek o przyznanie pomocy materialnej wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Wydziału.

Do wniosku należy dołączyć wyłącznie oryginały dokumentów potwierdzających sytuację rodzinną studenta. Kserokopia jest dopuszczalna wyłącznie po uwierzytelnieniu jej przez pracownika Dziekanatu, w przeciwnym razie dokument ten nie będzie brany pod uwagę przez Wydziałową Komisję Stypendialną.

UWAGA

Załącznik nr 7 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego wypełnia obligatoryjnie każdy wnioskodawca wraz z pełnoletnimi osobami w rodzinie wykazanymi we wniosku (zał. dotyczy wykazu dochodów wymienionych w art. 3 pkt. 1 lit. c Dz. U Nr 139 z 2006r poz.992 z późn. zm. wykaz jest umieszczony również w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej Uniwersytetu Rolniczego-str.nr.18 i 19).

W przypadku gdy, na dzień składania wniosku członek rodziny wnioskodawcy jest pełnoletni, a w roku rozliczeniowym był niepełnoletni-także musi on przedstawić zaświadczenie z urzędu skarbowego (jeżeli w roku rozliczeniowym osoba ta nie figurowała w ewidencji urzędu skarbowego dostanie zaświadczenie o niefigurowaniu, co jest równoznaczne z brakiem dochodu).

Zaświadczenie z właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym 2009(z zaświadczenia ma jednoznacznie wynikać że dane w nim przedstawione dotyczą roku 2009 a nie okresu późniejszego) lub nakaz płatniczy za 2009 r.