III Ogólnopolski Konkurs Orki Jesiennej Szkół Rolniczych

23.10.2023

III Ogólnopolski Konkurs Orki Jesiennej Szkół RolniczychW dniu 05 października 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Orki Jesiennej Szkół Rolniczych pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W zmaganiach zmierzyły się 22 szkoły rolnicze z terenu całej Polski. Konkurencja składała się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Część praktyczną oceniało Jury złożone z pracowników Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki w składzie Prodziekan Zbigniew Daniel, Prof. Paweł Kiełbasa i Doktorzy Dariusz Baran, Mirosław Zagórda, Andrzej Żabiński.

Praktyczna część konkursu polegała na wykonaniu orki precyzyjnej, zgodnie z zasadami oraz parametrami przyjętymi w regulaminie konkursu. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie oraz jakości orki. Gratulacje dla zwycięzców, poziom zmagań stał na wysokim poziomie, świadczącym o bardzo dobrym przygotowaniu zawodowym uczniów.