Domy studenckie

01.07.2010

Miejsca w domu studenckim dla pierwszego roku będą przyznawane w dwóch turach. Termin składania podań o przyznanie miejsca w domu studenckim upływa w dniu 23.07.2010 (I tura). Lista osób którym przyznano świadczenia będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń obok Dziekanatu 9.08.2010. Druga tura będzie rozpatrzona we wrześniu dla studentów rekrutowanych w późniejszym terminie.
Dochód na podstawie, którego ustala się prawo do przyznania miejsca w domu studenckim jest obliczany na podstawie stosownych zaświadczeń za rok 2009. W przypadku zmiany sytuacji dochodowej rodziny studenta w stosunku do roku rozliczeniowego, należy zmianę tą udokumentować zgodnie z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej Uniwersytetu Rolniczego ( dodatkowo należy wypełnić zał. nr. 6).

Wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim wraz z załącznikami oraz wykazem wymaganych dokumentów jest dostępny na stronie internetowej Wydziału www.wipie.ur.krakow.pl.

Szczegółowy opis trybu przyznawania świadczeń oraz wymaganych dokumentów znajduje się na stronie internetowej Wydziału w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego.

UWAGA

Załącznik nr 7 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego wypełnia obligatoryjnie każdy wnioskodawca wraz z pełnoletnimi osobami w rodzinie wykazanymi we wniosku (zał. dotyczy wykazu dochodów wymienionych w art. 3 pkt. 1 lit. c Dz. U Nr 139 z 2006r poz.992 z późn. zm. wykaz jest umieszczony również w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej Uniwersytetu Rolniczego-str.nr.18 i 19).

W przypadku gdy, na dzień składania wniosku członek rodziny wnioskodawcy jest pełnoletni, a w roku rozliczeniowym był niepełnoletni-także musi on przedstawić zaświadczenie z urzędu skarbowego (jeżeli w roku rozliczeniowym osoba ta nie figurowała w ewidencji urzędu skarbowego dostanie zaświadczenie o niefigurowaniu, co jest równoznaczne z brakiem dochodu).

Zaświadczenie z właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym 2009 (z zaświadczenia ma jednoznacznie wynikać że dane w nim przedstawione dotyczą roku 2009 a nie okresu późniejszego) lub nakaz płatniczy za 2009 r.

Do wniosku należy dołączyć wyłącznie oryginały dokumentów określające sytuację rodzinną studenta. Kserokopia dokumentu jest dopuszczalna wyłącznie po uwierzytelnieniu jej przez pracownika Dziekanatu, w przeciwnym razie dokument ten nie będzie brany pod uwagę. Wszystkie niekompletne wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim będą pozostawione bez rozpatrzenia. Związku z powyższym proszę nie odkładać momentu złożenia wniosku na ostatni dzień i usunięcie wszelkich ewentualnych braków w dokumentacji w terminie do dnia 23.07.2010.