Dom studencki - wnioski

12.07.2012

Uprzejmie informujemy, że termin składania wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim na rok akademicki 2012/13 dla studentów rekrutowanych na pierwszy rok studiów stacjonarnych upływa: 31.07.2012 (I tura).Wniosek wraz z wymaganą dokumentacją należy składać w Dziekanacie w godzinach od 9.00 do 13.00 (z wyjątkiem środy – Dziekanat jest nieczynny).

DOMY STUDENCKIE

Miejsca w domu studenckim dla pierwszego roku będą przyznawane w dwóch turach.

Termin składania podań o przyznanie miejsca w domu studenckim upływa:

• I tura w dniu 31.07.2012
  • II tura w dniu 25.08.2012 (dla studentów rekrutowanych w późniejszym terminie).

Lista osób, którym przyznano świadczenia będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń obok Dziekanatu około 10.09.2012.

Dochód na podstawie, którego ustala się prawo do przyznania miejsca w domu studenckim jest obliczany na podstawie stosownych zaświadczeń za rok 2011. W przypadku zmiany sytuacji dochodowej rodziny studenta w stosunku do roku rozliczeniowego, należy tę zmianę udokumentować zgodnie z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej Uniwersytetu Rolniczego (dodatkowo należy wypełnić zał. nr. 6).

Wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim wraz z załącznikami oraz wykazem wymaganych dokumentów jest dostępny na stronie internetowej Wydziału www.wipie.ur.krakow.pl. Zakładka: Dziekanat/pomoc materialna.

Szczegółowy opis trybu przyznawania świadczeń oraz wymaganych dokumentów znajduje się na stronie internetowej Wydziału w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego.

UWAGA

W przypadku uzyskania dochodu w roku 2012 należy dołączyć dokument określający wysokość dochodu uzyskanego przez członka rodziny z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty.

Załącznik nr 7 do Regulaminu przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Rolniczego wypełnia obligatoryjnie każdy wnioskodawca wraz z pełnoletnimi osobami w rodzinie wykazanymi we wniosku (zał. dotyczy wykazu dochodów wymienionych w art. 3 pkt. 1 lit. c Dz. U Nr 139 z 2006r poz.992 z późn. zm. wykaz jest umieszczony na odwrocie załącznika).

W przypadku, gdy na dzień składania wniosku członek rodziny wnioskodawcy jest pełnoletni, a w roku rozliczeniowym był niepełnoletni także musi on przedstawić zaświadczenie z urzędu skarbowego (jeżeli w roku rozliczeniowym osoba ta nie figurowała w ewidencji urzędu skarbowego dostanie zaświadczenie o niefigurowaniu, co jest równoznaczne z brakiem dochodu).

Dodatkowo oprócz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego należy dołączyć zaświadczenie ZUS zawierające informację o wysokości opłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne w roku 2011 od pełnoletnich członków rodziny.

Zaświadczenie z właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym 2011 (z zaświadczenia ma jednoznacznie wynikać że dane w nim przedstawione dotyczą roku 2011 a nie okresu późniejszego) lub nakaz płatniczy za 2011 r.

Do wniosku należy dołączyć wyłącznie oryginały dokumentów określające sytuację rodzinną studenta. Kserokopia dokumentu jest dopuszczalna wyłącznie po uwierzytelnieniu jej przez pracownika Dziekanatu, w przeciwnym razie dokument ten nie będzie brany pod uwagę. Wszystkie niekompletne wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim będą pozostawione bez rozpatrzenia. W związku z powyższym proszę nie odkładać momentu złożenia wniosku na ostatni dzień i usunięcie wszelkich ewentualnych braków w dokumentacji w terminie do dnia 25.08.2012

Studenci którzy będą starać się o przyznanie stypendium socjalnego na rok akademicki 2012/13, na początku października 2012 składają ponownie wniosek wraz z kompletem dokumentów za rok podatkowy 2011 o ile sytuacja materialna rodziny od 2011r nie uległa zmianie (wówczas należy zgłosić i udokumentować zmianę wysokości dochodu).