contii

26.05.2015

contii

CONTiI

Zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie w dniu 1 maja 2015 roku powstała przy Instytucie Inżynierii Rolniczej i Informatyki Stosowanej nowa jednostka - Centrum Obliczeniowe, Nowoczesnych Technologii i Informatyki (CONTiI). Misją Centrum jest inspirowanie i prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych ulokowanych na styku matematyki, informatyki i innych dziedzin związanych z Inżynierią Biosystemów.

Działania Centrum skupiają się w trzech obszarach:

• Naukowy - konsultowanie projektów badawczych w dziedzinie infrastruktury informatycznej, oprogramowania, planowania doświadczeń, statystyki wielowymiarowej, modelowania danych symulacji i optymalizacji procesów.
  • Biznesowy - współpraca z firmami zewnętrznymi, jednostkami samorządowymi itp. polegająca na wdrażaniu opracowanych przez Centrum rozwiązań z zakresu optymalizacji, prognozowania i symulacji procesów produkcyjnych.
  • Szkoleniowy - skierowana jest do studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (1., 2. i 3. stopnia), a także firm zewnętrznych. Zakres szkoleń obejmuje m. in. analizę danych, modelowanie procesów i zjawisk, symulację procesów ciągłych i dyskretnych, wykorzystanie sztucznej inteligencji, języki programowania, narzędzia Business Intelligence. Każdy uczestnik szkolenia może przystąpić do egzaminów potwierdzających nabycie kompetencji w danym zakresie.
Szczególną rolę przewidziano w Centrum dla studentów i absolwentów WIPiE. Ekspercka rola Centrum może ułatwić im drogę szybkiego awansu w karierze zawodowej. Już teraz osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy. Szczegóły na stronie Centrum Obliczeniowe Nowoczesnych Technologii i Informatyki oraz na naszym profilu www.facebook.com/contiiur.