chmura na wydziale

24.03.2017

Chmura na Wydziale

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Nad tym pytaniem pochylają się studenci wszystkich Uczelni. Odpowiedź nie jest prosta. Jak podaje Forbes najbardziej pożądane kompetencje na rynku pracy to umiejętności abstrakcyjnego myślenia oraz wykorzystania najnowszych technologii w biznesie. Współczesny lider musi umieć planować oraz przygotować rozmaite scenariusze mając na uwadze zmieniające się z dnia na dzień otoczenie biznesowe. Wszystko to musi być podparte dogłębną analizą gospodarki.
Mając powyższe na uwadze, CONTiI wraz z adminem Wydziału wdrożyło dla studentów ostatniego roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji „mini chmurę obliczeniową”. Studenci uzyskali możliwość zdalnej komunikacji z serwerami bazodanowymi Wydziału, tworzenia systemów integracji, analizy i raportowania danych (kostki OLAP – SSIS, SSAS oraz SSRS). Takie rozwiązanie pozwala studentom na wykonywanie złożonych zadań bezpośrednio w domu (lub dowolnym innym miejscu na Świecie) o dowolnie wybranej porze bez uciążliwej konieczności dodatkowych zajęć w laboratoriach komputerowych.