Styczeń 2023
Udostępnij:

Studenci Transportu i Logistyki korzystają z nowoczesnego narzędzia do planowania załadunku


W branży transportowej często korzysta się z narzędzi, które usprawniają pracę i pomagają osiągnąć wyznaczone cele. Do grupy bardziej popularnych zalicza się program Goodloading, który wspiera w optymalizacji przestrzeni. Studenci Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki już od roku uczą się pracy z aplikacją.

Goodloading to aplikacja działająca w chmurze, dostępna jest w wersji darmowej oraz PRO. Projekt załadunku przedstawiony jest za pomocą wizualizacji 3D, dzięki której planista dokładnie widzi wstępne rozmieszczenie towaru i może ręcznie je zmieniać.  

Narzędzie ma za zadanie wspierać logistyków w codziennej pracy. Daje możliwość rozłożenia ładunku w taki sposób, aby bezpiecznie i maksymalnie wypełnić daną przestrzeń ładunkową.  Do pełnego procesu planowania wykorzystywane są podstawowe funkcje aplikacji:

-       Obliczanie wolnej i zajętej przestrzeni ładunkowej - pozwala ocenić ile ładunków zmieści się na przestrzeni ładunkowej oraz daje pogląd na to ile zostało wolnego miejsca.

-       Rozkładanie ładunków z uwzględnieniem ładowności pojazdu i wskazywanie przeciążenia nacisków na osie - pomaga zaplanować załadunek w sposób nieprzekraczający dopuszczalnych norm.

-       Rekomendowanie najbardziej odpowiedniej przestrzeni ładunkowej - po dodaniu ładunków, aplikacja wskazuje inne przestrzenie ładunkowe, które mogą być wykorzystane przy załadunku.

-       Udostępnianie projektu w formie linku lub pliku PDF - ułatwia pracę osobom ładującym towar, szczególnie dzięki opcji wskazywania kolejności załadunku. Można wykorzystać tę funkcję również jeśli pracuje się nad projektem w większym zespole.

Jak znajomość aplikacji pomoże studentom w przyszłej pracy?

Z początkiem kariery wiąże się duży stres i chęć sprostania oczekiwaniom pracodawcy. Znajomość aplikacji doda pewności siebie studentom, którzy będą wiedzieli jak sprawdzić swoje obliczenia w odpowiednim do tego programie.

Poza tym poznawanie funkcjonalności aplikacji i zdobywanie niezbędnej wiedzy sprawi, że studenci będą się wyróżniać na tle innych kandydatów na rynku pracy. Dla przyszłego pracodawcy każda dodatkowa umiejętność i znajomość programów używanych na co dzień przez specjalistów jest dodatkowym atutem.  Do tego nowo zdobyte umiejętności używania narzędzia ułatwią im bardziej efektywnie planowanie załadunku wraz z obliczaniem niezbędnych danych - LDMy, wolne i zajęte przestrzenie w m2, objętości załadunków.

 

 

 

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki
ul. Balicka 116 B
30-149
Kraków
12 662 46 10
12 662 46 12
wipie[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wipie

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK