KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki

O nasSkładCzym się zajmujemyKontakt

Samorząd studentów - Czym się zajmujemy

Oprócz statutowych zadań jakie wypełnia samorząd studencki zajmujemy się szeregiem innych przedsięwzięć takich jak:

Dzień mechanizatora - impreza która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń na naszej uczelni. Corocznie w maju na terenie najbardziej technicznego wydziału UR - Inżynierii Produkcji i Energetyki – odbywa się ogromna impreza na której studenci mogą wykazać się w wielu konkurencjach, potańczyć, zjeść dobrą kiełbaskę z grilla i nie tylko. Do tradycji weszło już że rangę imprezy podkreśla obecność wysoko postawionych przedstawicieli uczelni- Pana Rektora bądź Prorektora ds. Studenckich i Dydaktycznych. Następnie odbywają się liczne konkurencję takie jak bieg o puchar rektora, przeciąganie ciągnika na czas czy tez mecz piłki nożnej. Cały czas spragnieni i głodni studenci mogą zaspokoić swoje potrzeby sklepiku bądź też przy grillu. Po konkurencjach rozpoczyna się dyskoteka która trwa zawsze do białego rana.

Rajd WIPiE - Pomysł zrodził się spontanicznie pewnego majowego wieczoru (1999r) w Szałasie znajdującym się na terenie (wtedy jeszcze ) Wydziału Techniki i Energetyki Rolnictwa. Sentymentalne wspomnienie Prodziekanów WTiER: Tadeusza Juliszewskiego i Norberta Marksa zostały podchwycone przez grupkę studentów V roku, i twórczo rozwinięte przez wspólną włóczęgę w Gorcach. Uczestniczyło w niej 70 studentek i studentów Wydziału Techniki i Energetyki Rolnictwa (WIPiE) i Technologii Żywności. Z każdym następnym rajdem grono sympatyków było coraz większe – zawsze z obydwu wydziałów. Przez wszystkie te lata studenci z obu wydziałów zwiedzili Gorce, Beskid Żywiecki, wiele tatrzańskich schronisk. Każdemu rajdowi towarzyszyła niezapomniana atmosfera i towarzystwo uczestnika wszystkich rajdów Prof. Dr hab. Tadeusza Juliszewskiego. Zapraszamy serdecznie tych którzy nie byli jeszcze na Rajdzie WIPiE i tych którzy byli z nami w roku akademickim 2010/2011 na kolejny udany wyjazd.

Festiwal Nauki - członkowie samorządu angażują się co roku w reprezentowaniu naszego wydziału oraz jego osiągnięć na Festiwalu Nauki w Krakowie. Wydarzenie to przyciąga tysiące osób, dlatego też ważne jest aby wydział był odpowiednio reprezentowany. Na festiwalu samorząd współpracuje z Kołem Naukowym Techniki Rolniczej dzięki czemu stanowisko Wydziału Inżynierii Produkcji co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i ciekawą ofertą jaką prezentuje.

Dzień Beana - jest to wydarzenie odbywające się początkiem roku akademickiego organizowane przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów w którym angażują się wszystkie wydziały. Cała impreza ma formę konkursu w którym reprezentacje poszczególnych wydziałówek w zabawny sposób prezentują swój wydział. Są to swego rodzaju otrzęsiny pierwszaków, na których jest dużo dobrej zabawy i odrobina rywalizacji.

Działalność charytatywna - Nie taki student straszny i leniwy jak go malują. Studenci Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki postanowił zdementować krążące po mieście plotki i pomimo nawału obowiązków ważnych i ważniejszych wyjść z inicjatywą i pomocną dłonią do tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Polska Akcja Humanitarna (PAH) to świetnie wszystkim znana organizacja zrzeszająca ludzi chętnych uczynić świat trochę lepszym . Dzięki pomocy i zaangażowaniu swoich wolontariuszy nie tylko pomaga i wspiera, ale także buduje poczucie odpowiedzialności za świat. W tym roku chcieliśmy zrobić coś dobrego i postanowiliśmy zasilić ich szeregi. 26 lutego odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem PAHu, na którym zostały nam przekazane wszystkie potrzebne informacje, a tym samym zrobiliśmy pierwszy krok ku nawiązaniu współpracy. To dopiero początek, ale mamy nadzieję, że już niedługo rozkręcimy machinę pozytywnej energii i ruszymy do działania pełną parą! O wszystkich postępach i inicjatywach będziemy informować was na bieżąco, a tym samym zachęcamy do przyłączenia się – pokażmy, że razem można więcej!
Kontakt: Karolina Barcik (ZIP III rok), mail: karolabarcik(at)gmail.com

Oprócz wspomnianych wyżej wydarzeń aktywnie angażujemy się w pomoc przy organizacji Extremalii UR, Międzywydziałowego Turnieju Artystycznego oraz wielu innych. Samorząd wydziałowy jest częścią uczelnianej rady samorządu dlatego tez bierzemy udział w zebraniach i wszelkich przedsięwzięciach jakimi zajmuje się URSS.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies